Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи любителски гроу

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Ето какво се случва с Гристи вечер 😥 нормално ли е?
Искам да Ви попитам и как поливате. В смисъл колко вода?
Това което се променя е, че вечер палим камината. Възможно ли е да му става топло или да изсъхва въздуха?
За топлото ще намерим цяр, но за влагата ми е трудно. Сега обмокря едни гъби и ги слагам покрай тях. Не вярвам светлината да ми е в горница защото дребосъците са на същото разстояние от лампата и са Ок.
Искам да се извиня за грешките, но телефона ме поправя и редактора е отврат.
Прикачени файлове
IMG_20210317_221303-01.jpeg
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Има ли вентилатор? Не видях никъде. Дай повече инфо: темп. влага, режим светло/тъмно.
completely mad
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

16 часа светло, 8 часа тъмно. Вентилатор към момента няма 😥
През светлата част на деня температурата е в граници 22-26°, а в тъмната 18.5-20°
Влажноста при светло е 45-55%, а в тъмната 55-65%

Може би вечер като запалим камината и му идва топло, а и тогава са стойностите с най-ниска влажност.

Ще мисля да пускам нещо да го обдухеа.

Искам пак да кажа, че се занимавам абсолютно любителски колкото да му с е радвам. Не търся някакви сериозни добиви, а просто да завърти цикъла. Ако ме увлече тогава вече ще спретнем нещо по-професионално с палатки, вентилатори, овлажнители и т.н.

Инапе ето снимка от тази сутрин...
Прикачени файлове
IMG_20210318_070202.jpg
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 442 times
Been thanked: 566 times

Справяш се чудестно!!!!нормално е ....но поливаш много една идея по малко вода.....изчакай хубаво да изсъхне и тогава пак....Наблюдавай растението то ти говори!!!!засега нямаш още опит да го чуеш и разбереш но това ще се промени в бъдеще лека полека.Ще останеш учуден колко е лесно....да се разбирате и двамата ще бъдете доволни!!!!!!
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Mezzazine
Благодаря много за насърчителните думи!!!
Точно това се опитвам да постигна - да се науча да разчитам знаците който ми дава разстението.
Страшно много му се радвам как расте с всеки изминал ден. Дребосъците и те го следват 😁
А тази е от днес.
Прикачени файлове
IMG_20210319_121153.jpg
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Здравейте.
Искам да Ви попитам как да процедирам с торовете. Гристи влезна в трета седмица и мисля че му е време да го за храня. Предното поливане му сложих Calmag 1 ml. и Bio Grow 0.8 ml.
Торовете с който разполагам са на Biobizz - BioGrow, BioBloom и TopMax. Ph го коригирам със BioPh Down на същата марка.

Моля за съвет как да процедирам с торовете - Кое, по колко и кога 🙄

Имам една табличка в която дават на третата седмица да давам TopMax и Bloom, а нали те са за цъфтежа и доста съм объркан. Да я следвам ли табличка та? Ако някой има опит с тези торове моля да сподели.
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Ето я и табличка та.
Прикачени файлове
IMG_20210320_162428-01.jpeg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Можеш да разгледаш как се различават, едната е за слаба почва/кокос, които са бедни на хранителни вещества(все едно в гъба ти добавяш нещата, докато богата почва с добавки е различно като и ти ги сипеш още отгоре) , а горната е за ол микс, малко по-богата почва(ама не е кой знае колко де, но пак). Та прецени ти в каква си и че наскоро са сложени в нея. Каква беше твоята? А аутото няма време да се зоби много с растежни(гроу, азотни) и тръгва да цъфти на 3седмици някъде, може месец горе долу. Та за тях цъфтежния план върви, но това, дето е дадено за растеж може да е наполовина или поне да се внимава. Но аз не съм ги ползвала всичките продукти, само които са ми попадали и не по таблица.... .
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Съвет от новобранец .
Ползвам биобиз ,щом имаш тия трите продукта в момента ползвай си тях по схема ако си замислил да си купуваш още нещо , бих препоръчал био хевъна , алг а миг и акти вера.Сега давай само био гроу и кал маг докато не почнат да цъфтят . с калмаг-а по полека . Те го дават при дефицит да слагаш 0.8 на литър и по 0.3 за предотвратяване на дефицитите . с био гроу също не прекалявай . него можеш да го ползваш до края . стига да не вкараш и фиш микса тях не ги давай заедно даже съвет от мен щом имаш едното не взимай другото или ако си решил да взимаш ги редувай най малкото . това от мен пак казвам не съм про .това е от скромния ми опит .
успех
:roll:
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

И забравих да кажа че аз не храня с всяко поливане понякога давам само от биохевън и акти вера примерно в вегетация или само на вода и меласа или само вода по преценка . видиш ли подвити краища на листата (орлови нокти) или изгорени краища на листата най добре поливай само с вода докато не се оправят . това са сигурни знаци за преторяване .
:roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”