Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Сезон 2021 външно отглеждане на автоматик

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2304
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3465 times
Been thanked: 4729 times

growcho написа: 19 Фев 2021, 23:01 Vetrushka Другото което искам да те питам е като гледам цветята ти храсти само с глави подстригваш ли ги по време на растежа? Защото аз така направих с двете последни, които откъснах подстригах ги и ги оставих още около седмица две и тогава ги откъснах.Още нещо сушенето!
Всичките цветя съм ги вадил от корен и така ги суша обърнати надолу с върха! Затова какво ще кажете?
Няма много смисъл да вадиш корените. Режеш в основата и сушиш цялото растение е перфеткно ако имаш място. Ако нямаш режеш отгделните големи клони и на закачалки или някакъв вид тел/въже.

Ина ти е дала добри насоки за махането на дивака и по-ниски растения.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
growcho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Фев 2021, 14:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Благодаря за инфото! Това да ги подрязвам, за да не стават много високи не съм го правил, защото бях чел някъде че им забавя цъфтежа и едва ли не ги осакатява по някакъв начин, но този сезон ще контролирам височината им и ще гледам да не стърчат много нависоко. Тзаи година мисля да поръчам автоматик и фотопериодни. До сега не съм гледал автоматик. Ще ги гледам на надморско равнище между 300-400м.
Сорта автоматик на който съм се спрял е Green Crack Auto Feminised Seeds, а за фотопериодните се двуумя между Strawberry Banana Grape Feminised Seeds и Peyote Zkittlez Feminised Seeds тези двата сорта ги прочетох в тази тема от васи ги разгледах в сайта.Целта ми е да извадя максимално голям и качествен добив. Ще се радвам да изкажете мнение кой вид ще е най добре да поръчам по съотношение качество добив и също и за автоматика за сорта имате ли мнение ще се равам и да ми препоръчате някой добър според вас. Почвата ще я обработя с обрска тор и какво друго кажете вие.

Peyote Zkittlez Feminised Seeds в сайта пише че може да даде при външно отглеждане до 1500гр на растение

Strawberry Banana Grape Feminised Seeds в сайта за този пише между 600-800гр на растение

Автоматика е ясно че е по малко Green Crack Auto Feminised Seeds е между 70- 300гр на растение

Със сигурност ще има разминаване в цифрите но нека някой опитен даде съвет какво да избера и също какво мисли по въпроса.
growcho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Фев 2021, 14:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Току що видях още един вид който ми допадна, но като не съм нясно много със сортовете пак питам
Сорта е HulkBerry Feminised Seeds дават го 650-700гр. но и са по скъпи семките с 30% от другите фотопериодни за които питам може ли да ми кажете защо така?
radolini
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Яну 2019, 18:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

growcho написа: 24 Фев 2021, 20:46 Благодаря за инфото! Това да ги подрязвам, за да не стават много високи не съм го правил, защото бях чел някъде че им забавя цъфтежа и едва ли не ги осакатява по някакъв начин, но този сезон ще контролирам височината им и ще гледам да не стърчат много нависоко. Тзаи година мисля да поръчам автоматик и фотопериодни. До сега не съм гледал автоматик. Ще ги гледам на надморско равнище между 300-400м.
Сорта автоматик на който съм се спрял е Green Crack Auto Feminised Seeds, а за фотопериодните се двуумя между Strawberry Banana Grape Feminised Seeds и Peyote Zkittlez Feminised Seeds тези двата сорта ги прочетох в тази тема от васи ги разгледах в сайта.Целта ми е да извадя максимално голям и качествен добив. Ще се радвам да изкажете мнение кой вид ще е най добре да поръчам по съотношение качество добив и също и за автоматика за сорта имате ли мнение ще се равам и да ми препоръчате някой добър според вас. Почвата ще я обработя с обрска тор и какво друго кажете вие.

Peyote Zkittlez Feminised Seeds в сайта пише че може да даде при външно отглеждане до 1500гр на растение

Strawberry Banana Grape Feminised Seeds в сайта за този пише между 600-800гр на растение

Автоматика е ясно че е по малко Green Crack Auto Feminised Seeds е между 70- 300гр на растение

Със сигурност ще има разминаване в цифрите но нека някой опитен даде съвет какво да избера и също какво мисли по въпроса.
Един скромен съвет от мен, предпологам и другите ще го потвърдят. Недей да гледаш, колко го дават едно растение, защото факторите са много и различни. Там отглеждат при оптимални климатични и биологични условия, до колкото е възможно това навън. Не, че е невъзможно да удариш кило и половина от растение, но да речем, че е доста трудно постижимо. От скромния си 4-5 годишен опит на гроуър, рядко съм достигал описаните количества, не че не се е случвало да съм близо, но по-скоро винаги е надолу. Успех!
Аватар
braZdi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Дек 2018, 00:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Здравейте Колеги,

Първо да поздравя First Citizen за форума който направи и поддържа, изглежда супер, евала!
Поздрави и за другите колеги с които се помним от стария форум ;)

Миналия сезон си намерих топ спотче с водоисточник наблизо и откъм добив бях много доволен, но в района има дивак който ми опраши всичко, случай подобен на колегата от първия пост.
Гледах Critical Kush, Amnesia Haze, Purple Queen, на Royal Queen Seeds, Humboldt 707 headband на Humboldt seeds , като всички тези сортове имаха доста семки, единствено един сорт бонус който до последно мислех за ЦБД, който започна цъфтежа най накрая имаше най малко семки, оказа се с доста ТХЦ и го изключвам да е бил цбд, но му изгубих марката :( .
Понеже доста бъхтих в трънака не ми се ще да си заебавам спотчето и искам тази година да заложа повече на сортове който цъфтят по късно, с надеждата да се разминат с рудералиса наоколо. Мислех за афтомати, но няма да хвана оптималното слънцестоене ако се опитам да избегна опрашване засявайки ги началото-средата на Май, което ще се отрази на добива.

Ако някой е играл подобна схема и може да сподели сортове които започват цъфтежа по късно, както и да са молд резистънт понеже октомври-ноември си е критичен период, ще бъда благодарен.

Поздрави и берекет на всички ентусиасти!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3183
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7102 times
Been thanked: 4742 times

Ориндж хил спешъл (Дъч пешън) много ми харесва откъм устойчивост на плесени и гъби, само той нямаше никакви и индор също някои ми мухлясаха, но не и той. Също е леко по късен без да е фатално, към 20 октомври стана.....
growcho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Фев 2021, 14:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Един скромен съвет от мен, предпологам и другите ще го потвърдят. Недей да гледаш, колко го дават едно растение, защото факторите са много и различни. Там отглеждат при оптимални климатични и биологични условия, до колкото е възможно това навън. Не, че е невъзможно да удариш кило и половина от растение, но да речем, че е доста трудно постижимо. От скромния си 4-5 годишен опит на гроуър, рядко съм достигал описаните количества, не че не се е случвало да съм близо, но по-скоро винаги е надолу. Успех!
[/quote]

Благодаря за съвета! И аз така предполагам, че няма да е както го пишат, но мисля да поръчвам и не мога да реша точно какъв сорт да взема! Иска ми се някой от вас опитните да ми помогне в избора като сподели опит с даден сорт, който съм писал или от свой опит да каже някой от който е останал най доволен! Сега отново ще напиша няколко вида които съм харесал и също на някой цената за 10 семена е двойна спрямо другите! Някъде из форума видях някой да е писал, че имало разлика в качеството за 10 или 20лв семката. Ето давам пример какво имам предвид. По горе съм писал, че мисля да гледам авто и фотопериод. Вече мисля да взема само 10 бройки фотопериодни! И така идва въпроса кои да избера. Гледам и чета насам натам из форума за аутдор и всички видове за които ще питам съм ги прочел от този сайт.

Първо когато писах се чудех между Peyote Zkittlez Feminised Seeds и Strawberry Banana Grape Feminised Seeds от Seedsman и са на една и съща цена от €49.46 или около 100лв което прави 10лв семката!
Така, вчера пак се порових из форума и видях да пишат за други семена, а те са!

HulkBerry Feminised Seeds те струват €80.00 или 160лв, което прави 16лв семката, а другите които ми грабнаха вниманието са
Glookies Feminised Seeds за €94.00 или около 200лв, което прави 20лв семката. Не ми се иска да взема по 2-3 от вид и да гледам кои са по добри или нещо такова. Искам да посея 10 цветя и да дам най доброто от себе си да станат качествени и плодродни!
Или казано по друг начин ще се опитам да ги отгледам в оптимални условия за да станат така както ги опсват! И ето пак стигам до въпроса кои да избера? Така като гледам явно какво пише за това колко излиза е ала бала. Моля хората с опит да споделят мнение относно видовете, цените и т.н. Ще се надявам да видя мнения от няколко човека с дългогодишен опит. Дали да избера семките от 100лв, 160лв или от 200лв. Благодаря!
growcho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Фев 2021, 14:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Kollegah написа: 25 Фев 2021, 21:08 М/у другото онзи ден отворих тема за най-добрите автомати на пазара в момента.... Аз залагам на the Royal Queen и Hulkberry x Diesel (a.k.a. Bruce Banner #3) и ще ти кажа защо:

Защото го дават да е готов само за 8-9 седмици от семка до бране, което е точно 2 месеца. Добива е сравнително добър за автоматик - 500гр/м2 и освен това го дават само 5% ruderalis, т.е. вероятно ще по-потентно дори и от някой фотопериодни. Успех!
Ти на лампа ли ще ги гледаш? Аз няма да гледам на лампа поради факта, че съм още нямам достатъчно опит в отглеждането.
Надъхан съм и аз май да ги пробвам тези автоматици. И мога да те копирам с избора, но ще ги гледам външно. Започвам да се замислям да ги посадя в саксии, а не в градината така добре ли е според теб? Колко литра да бъдат саксиите? Кога да ги посадя щом стават за два месеца началото или средата на април? От 10 цветя според теб от тези колко ще излезе отглеждано по този метод?
Аватар
braZdi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Дек 2018, 00:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Growcho, на твое място бих взел 2х5 вместо 10 за да имам някаква база за сравнение между сортовете, пък и ще имаш нещо различно да сменяш, иначе като пушиш само 1 сорт за месец-два си го свикнал и няма да ти действа както в началото ;)

За добив, не мисля, че има човек който може да те ориентира, определящите фактори са много. Моята практика като гледам някой нов сорт е да му прилагам различни техники и да съпоставям резултатите накрая. Например един стрък го топирам 1 път след първите 5ци, друг го топирам няколко пъти, трети не го топирам, с храненето също можеш да експериментираш, както и с почвения микс и дълбочина-ширина на дупките. От личен опит мога да ти препоръчам цялата гама на гуанокалонг, в почвения микс + ръсене през месец два ;)
growcho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Фев 2021, 14:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Ясно разбирам че сам трябва да установя всичко по метода проба грешка. Никой не издава нещо по конкретно.
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”