Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mars hydro или Spider farmer

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
Phawaa
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Дек 2020, 18:30
Been thanked: 1 time

Здравейте гроуъри! И аз като вас обичам да си гледам дечица, за да не ми е скучно, но сега ми се прииска малко да разнообразя. Досега винаги съм ползвал HPS осветление и сега съм в голяма дилема! От известно време проучвам и двете фирми и панелите им.. в крайна сметка стигнах до големия финал и сега остава само да избера между " Mars hydro TS 3000" и " Spider farmer SF4000 " . Понеже мисля да си купя 4 панела и не искам да стават грешки, трябва да съм сигурен в избора си. Какво забелязвам дотук? Mars hydro е малко по евтин, покрива 5ftx5ft разтеж и 4ftx4ft цъвтеж! 450w като се очаква добив като за 1000w hps. За spider farmera знам, че ватовете са същите обаче покрива разтеж 6ftx6ft и 5ftx5ft цъвтеж, което определено е по-добре. Цената му е с 20,30 долара повече, но май има защо.. Та въпроса ми е дали някой ги е ползвал и да дали може да даде мнение като човек, който е работил с тях и видял с очите си кой панел работи по-добре.
Също исках да попитам за бокс 3по3 метра 4 или 3 такива панела ще паснат добре? Благодаря предварително.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2304
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3465 times
Been thanked: 4729 times

450 watts Mars Hydro консумирана енергия е по-скоро близко до 600 Watts HPS

9 квадрата са 9 лампи, без значение дали са 600 Watts или 1000 Watts HPS или ЛЕД в зависимост от мощноста има различни начини за увеличаване на добива спрямо мощността но всичко по-малко от това ознчава че не е проектирано добре (площ и осветление)
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Phawaa
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Дек 2020, 18:30
Been thanked: 1 time

Лол братле не мисля, дори проект с hps да е ще ми трябват най-много 6 лампи 😁 с панели се надявах да смъкна до 4, за да покрият бокса.. въпроса е кои ще са по ефективни спрямо този бокс.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2304
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3465 times
Been thanked: 4729 times

Ще очакваме снимки или може и цял дневник да направиш.

Mars Hydro са ОК, аз лично не съм имал проблеми с тях но не бих ги използвал за цъфтеж. Имам дневници с най-мощната им серия от по-старите лампи 1600 II - консумираше 670 Watts и не беше толкова силна. За добри резултати трябваше да е на 25-30 сантиметра от върховете. Диодите за разлика от HID технологията светят само надолу и покритието е само в размера на самата ЛЕД система.

Само ще поясня че нещата които пиша тук отностно Mars Hydro са за хора с опит а не за начинаещи. За начинаещи Mars Hydro са перфектни за растеж и цъфтеж, но когато имаш опит не е същата препоръка.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”