Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпрос относно сушенето

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
Clipper24
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2020, 11:43

Здравейте, колеги, аз съм млад и зелен и все още събирам инфо от познати как да започна 1вата си реколта. Та от събиране искам да ви попитам за мнение. Братовчед ми приключил с аутдора и тръгнак да го суши. Сложил го за 48 часа да си виси и незнайно къде прочел, че било ок да сложи тревата във фризера... Аз лично мисля че не е ок, но искам да чуя и вашите мнения :mrgreen: благодаря
AuToBaN
Градинар
Градинар
Мнения: 153
Регистриран на: 12 Май 2020, 03:17
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Във фризера става не е проблем , зеленчуци и месо как се слагат и се замръзяват. Това е добър метод за съхраняване на нещо за по дълго време , но да я сложи в вакумиращи пликове . 🙂
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Clipper24 написа: 07 Окт 2020, 11:48 Здравейте, колеги, аз съм млад и зелен и все още събирам инфо от познати как да започна 1вата си реколта. Та от събиране искам да ви попитам за мнение. Братовчед ми приключил с аутдора и тръгнак да го суши. Сложил го за 48 часа да си виси и незнайно къде прочел, че било ок да сложи тревата във фризера... Аз лично мисля че не е ок, но искам да чуя и вашите мнения :mrgreen: благодаря
Здравей Clipper24, зависи за какво ще я ползвате тревата, но ако ще я пушите са пълни глупости да слагате тревата във фризера! Ако си сложите тревата във фризера ще си я прецаката. Ако ще правите екстракции или искате да убиете нещо което е по тревата и не искате да го пушите е друг въпроса. Но аз лично ви съветвам да си я оставите провесена надолу и да си я сушите на хладно и тъмно.

Можеш да изтриеш метаданните на снимката и да качиш снимка.
Удобен сайт за триене на метаданни от снимките
compressjpeg.com/
AuToBaN написа: Във фризера става не е проблем , зеленчуци и месо как се слагат и се замръзяват. Това е добър метод за съхраняване на нещо за по дълго време , но да я сложи в вакумиращи пликове . 🙂
AuToBaN объркал си се ... Канабиса и магданоза са 2 напълно различни неща. Ако си мислиш, че замразяването на Канабис може да има своите предимства като забавяне на процеса на стареене или подпомагане на пъпките да останат твърди, всъщност е точно обратното...

Недостатък на замразяването на канабиса е крехкостта на кристалите THC, които се намират от външната страна на пъпките или още известникато трихоми, а смолите правят ефикасността на канабиса. С понижаване на температурите трихомите ще замръзнат и опадат, намалявайки THC потентността. Въпреки това, замразяването на канабис може да бъде полезно за приготвяне на концентрати като хеш с ледени кубчета или други екстракти.

Замръзяването на канабис не ефективен начин за съхранение на Канабиса, защото после при размразяване козат старае и се разпада с минути при реакция с кислорода. Не с часове, а с минути!!!

Да прави се хеш с помоща на лед, да правят се екстракти със замразена трева, но ако ще се пуши тревата най-хубавото нещо е да си я изсушиш бавно на тъмно и хладно. След което да я съхраняваш в стъклен вакум буркан, които отново да е на хладно и тъмно. Държиш ги на тъмно и хладно. След което само внимааш да има правилното количество влага и въздух в буркана.

#БГКоноп
AuToBaN
Градинар
Градинар
Мнения: 153
Регистриран на: 12 Май 2020, 03:17
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

firstcitizen написа: 07 Окт 2020, 14:26
Clipper24 написа: 07 Окт 2020, 11:48 Здравейте, колеги, аз съм млад и зелен и все още събирам инфо от познати как да започна 1вата си реколта. Та от събиране искам да ви попитам за мнение. Братовчед ми приключил с аутдора и тръгнак да го суши. Сложил го за 48 часа да си виси и незнайно къде прочел, че било ок да сложи тревата във фризера... Аз лично мисля че не е ок, но искам да чуя и вашите мнения :mrgreen: благодаря
Здравей Clipper24, зависи за какво ще я ползвате тревата, но ако ще я пушите са пълни глупости да слагате тревата във фризера! Ако си сложите тревата във фризера ще си я прецаката. Ако ще правите екстракции или искате да убиете нещо което е по тревата и не искате да го пушите е друг въпроса. Но аз лично ви съветвам да си я оставите провесена надолу и да си я сушите на хладно и тъмно.

Можеш да изтриеш метаданните на снимката и да качиш снимка.
Удобен сайт за триене на метаданни от снимките
compressjpeg.com/
AuToBaN написа: Във фризера става не е проблем , зеленчуци и месо как се слагат и се замръзяват. Това е добър метод за съхраняване на нещо за по дълго време , но да я сложи в вакумиращи пликове . 🙂
AuToBaN объркал си се ... Канабиса и магданоза са 2 напълно различни неща. Ако си мислиш, че замразяването на Канабис може да има своите предимства като забавяне на процеса на стареене или подпомагане на пъпките да останат твърди, всъщност е точно обратното...

Недостатък на замразяването на канабиса е крехкостта на кристалите THC, които се намират от външната страна на пъпките или още известникато трихоми, а смолите правят ефикасността на канабиса. С понижаване на температурите трихомите ще замръзнат и опадат, намалявайки THC потентността. Въпреки това, замразяването на канабис може да бъде полезно за приготвяне на концентрати като хеш с ледени кубчета или други екстракти.

Замръзяването на канабис не ефективен начин за съхранение на Канабиса, защото после при размразяване козат старае и се разпада с минути при реакция с кислорода. Не с часове, а с минути!!!

Да прави се хеш с помоща на лед, да правят се екстракти със замразена трева, но ако ще се пуши тревата най-хубавото нещо е да си я изсушиш бавно на тъмно и хладно. След което да я съхраняваш в стъклен вакум буркан, които отново да е на хладно и тъмно. Държиш ги на тъмно и хладно. След което само внимааш да има правилното количество влага и въздух в буркана.

#БГКоноп
Знаеш ли колко време може да се съхранява в Буркана без да се увреди качеството на тревата ?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

AuToBaN написа: 08 Окт 2020, 00:52 Знаеш ли колко време може да се съхранява в Буркана без да се увреди качеството на тревата ?
Ако не е тримнато и е на тъмно през цялото време 2 години с много малка промяна в цвета. Отнема малко практика докато разбереш подходящата влага за да се запазва толкова дълно но не е нищо трудно.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”