Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Помощ

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
Аватар
senakmz
Градинар
Градинар
Мнения: 127
Регистриран на: 05 Мар 2020, 15:09
Has thanked: 37 times
Been thanked: 26 times

Добър вечер на всички.

За пръв път ми е и за това така съм развълнуван сигурно у знам че въпросът не е толкова важен за вас като за отделна тема,но за мен е.

Вчера сложих семките в хартията с вода ,същото направих като от клипчето на sofia cannabis.Обаче пликчето не беше от тези спейсбекове а нормално.Чудя се дали достатъчно вода съм сложил,но по лична преценка беше достатъчно(никъде не остана по салфетката сухо и не течеше вода).Сложих ги в стар хладилник за да са на топло и тъмно.Минаха 24 часа и днес ги отварям да ги видя и нямаше резултат никакъв.Само 1 семчица беше леко се показало коренчето и то тва беше 1мм.

Моля за вашите мнения.Нещо грешно ли съм направил или трябва още време?Човекът каза 24 часа.Надявах се на коренно различен резултат.
🍀
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3132
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7057 times
Been thanked: 4704 times

E,приеми го 24 часа минимум:)Може и няколко дни д аминат,зависи колко е стара семката,а случва с еи да не тръгнат разбира се.но се изчаква доста.И не бързай с притесненията и темата,след няколко дни ако не върви нищо тогава можеше да я пуснеш за да не цапаме излишно:)Засега няма никакъв повод за притеснение все още, само наистина доста пресни и добре съхранявани семки тръгват веднага.
Аватар
senakmz
Градинар
Градинар
Мнения: 127
Регистриран на: 05 Мар 2020, 15:09
Has thanked: 37 times
Been thanked: 26 times

от RQS съм ги поръчал.Благодаря
🍀
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

Ина ти е отгорила много точно. Ако са много пресни семките отнема много малко време 12-24 часа. Ако са малко по-стари отнема малко повече време, може да е няколко дни. Ако са много стари може и да не се отворят въобще, но това почти никога не се случва. И 10 годишни семена тръгват 3-4 семки от 10 броя.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

senakmz написа: 10 Май 2020, 21:01 Добър вечер на всички.
За пръв път ми е и за това така съм развълнуван сигурно у знам че въпросът не е толкова важен за вас като за отделна тема,но за мен е.
Вчера сложих семките в хартията с вода ,същото направих като от клипчето на sofia cannabis.Обаче пликчето не беше от тези спейсбекове а нормално.Чудя се дали достатъчно вода съм сложил,но по лична преценка беше достатъчно(никъде не остана по салфетката сухо и не течеше вода).Сложих ги в стар хладилник за да са на топло и тъмно.Минаха 24 часа и днес ги отварям да ги видя и нямаше резултат никакъв.Само 1 семчица беше леко се показало коренчето и то тва беше 1мм.
Моля за вашите мнения.Нещо грешно ли съм направил или трябва още време?Човекът каза 24 часа.Надявах се на коренно различен резултат.
Споко, ще покълнат. Според мен просто ги сложи в чашка с вода, а не в салфетка или хартия. Аз вече не ги слагам в салфетки, защото веднъж от глупост (хубава хартия домакинска, но на Емека с парфюми и цветчета. Без да съобразя, че тази химия може да умори част от семенцата) половината се прецакаха и въпреки всичко другите тръгнаха. Според мен семките от пакетчето, директно във вода на стайна температура, на тъмно и след около 24 - 48часа ще видиш самите кълнчета от семето. От там - направо в почвата. Това е мое мнение, така и правя, получава се винаги. Дори непоказали се от почвата ги вадя и ги връщам пак във вода и покълват. Между другото това е валидно за повечето семена (в момента експериментирам със семки от авокадо и се получава много яко :-) Водата е чудото, в което се случват нещата....и ако семенцата са във вода, то тя никога няма да им е в повече - просто си вземат колкото им трябва. Покълнат ли, ги премествай в саксията и готово.
Дай им повече време - направил си всичко, както трябва ! Повече увереност не е излишна ! Успех с проекта ! :weed:
"Освен сега, има и после !"
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”