Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Помощ..!

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
Tony.green777
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Апр 2020, 09:08
Been thanked: 2 times

Здравейте, нов съм и без опит. Нужна ми е помощ.. засях около 40 семки всички покълнаха и стигнах до вегетативната фаза и тук нещо се обърка.. Струва ми се че почнаха да растът доста бързо на височина и започнаха да клюмват. Условията ги имат температура светлина в чист въздух. Можете ли да ми помогнете. Пояснявам проблема:растението е свежо зелено без никакви признаци за слабост и след ден клюмва пречупва се от към основата все едно горната му част натежава и то пада и така се прекъсва. Благодаря[media][/media]
28056767-8DB1-4194-8CA9-74B6160CE134.jpeg
Аватар
Jokera66
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Ное 2019, 20:27
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

даи повече инфо за почва на лампа ли са ели на слънчева светлина но според мен и е слаба светлината и за това са се издължени ако е лампа е много високо
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7058 times
Been thanked: 4707 times

Да,лампата/светлината не е достатъчна и те стават на спагетки.:)Може да ги подпреш тези и да ги сложиш на по-светло ,на слънце.И оставяй да изсъхне за да се заздравят,защото нямаш достатъчно дренаж в почвата,остава долу мокра прекалено и като седят все намокрени корените спихват цветята.Най-накрая си направи тема,браво!че това съобщение го виждам във всеки раздел:)
Tony.green777
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Апр 2020, 09:08
Been thanked: 2 times

Благодаря нов съм и за това не съм научил правилата моля да ме извините :)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

Повече светлина трябва да осигуриш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Вентилация има ли? Още като се покажат им пускам едно малко вентилаторче да им духа, едвам да се поклащат. Така ще им заякват стеблата и ще изсъхва по- бързо почвата.
Мир.
completely mad
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Tony.green777 написа: 12 Апр 2020, 22:53 Здравейте, нов съм и без опит. Нужна ми е помощ.. засях около 40 семки всички покълнаха и стигнах до вегетативната фаза и тук нещо се обърка.. Струва ми се че почнаха да растът доста бързо на височина и започнаха да клюмват. Условията ги имат температура светлина в чист въздух. Можете ли да ми помогнете. Пояснявам проблема:растението е свежо зелено без никакви признаци за слабост и след ден клюмва пречупва се от към основата все едно горната му част натежава и то пада и така се прекъсва. Благодаря[media][/media]28056767-8DB1-4194-8CA9-74B6160CE134.jpeg
Преполиваш и заради това разсада става кекав. Когато се преполива се заключва освояването на хранителни вещества и горена се "дави" и загнива. В началото му трябва съвсем малко вода.

Трябва ти повече светлина или да е по-близо, но съобрази, защото поняго от по-близо светлината се вдига температурата и получават топлинно изгаряне или светлинно изгаряне. За това е много важно, какво ползваш за осветление? За да ти кажем г-д на какво растояние да го сложиш от растенията.
Когато до растението не достига достатъчно светлина то се издългажава и тръгва да расте към светлината и от там ти е другият проблем с издължаването на стеблото.

Обмисли за друга почва, както и за други семки. Какви семки си ползвал.

Обмисли да ползваш по-добра почва с по-добра структура. (да има кокос и био хумус от червен калифорнийски червей) Можеш да си намериш някоя готова за разсад, но гледай, какво pH има и да не е обогатявана много.

Вътре ли мислиш да ги гледаш тия растения или навън?
Това са много растения и много работа особено за неопитен.
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”