Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Дневник вътрешно отглеждане - начинаещ

Семена марихуана
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Не знам от къде да започна. Може би 2те семки автоматици останали от летния ми опит с тях, случайно попадналата ми светлина - експеримент на мой приятел в комбинация с любопитството ми даде старт. Може би това че бях на края на аутдора си и нямаше какво по интересно да се случи там. Както и да е пуснах въпросната лед светлина посях семките без особенно да ги приготвям в нормална смеска от торф чернозем и перлит - всичките остатък от минали гледанета полях ги и ги оставих на произвола . Та ще започнем от там. 2те семки - автоцъфтящи. Вече гледани експериментално същите сортове навън. Светлината 3 чипа по 50 вата "пълноспектърни" - розови евтини имитации. Условията не по лоши от тези , на които си гледам вече доста години разсад с разликата източникът на светлина и стартовата саксия - тук направо стартирах с финалната саксия воден от информацията , че автоматиците не харесват пресяване. Саксиите с които са не са били нито преполяти нито сухи нито богати на някой елемент, който да спре мъниците в развитието. Накратко бяха добре подготвени. За разлика от мен аз тепърва заформях въпросите си.
Та ще стартирам точно тук.
Прикачени файлове
Лампата -прехвалена и от производител и от разбирач от лампи без покълната семка в живота си
Лампата -прехвалена и от производител и от разбирач от лампи без покълната семка в живота си
Та изглежда добре
Та изглежда добре
На 4ти ден след като се показаха ги преместих под лампата
На 4ти ден след като се показаха ги преместих под лампата
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

В последвалите дни разбрах , че нещо не е наред. Каквото и да обмислях всичко водеше към лампата за това се заиграх с дистанцията .4 дни 20/4 по-късно резултатът беше трагичен в сравнение с каквото съм свикнал -разсад на слънце в кофички от кисело мляко.
След 4те дни
След 4те дни

Реших да прочета и питам малко за светлината. Стигнах до изводът какво точно искам за да продължа напред - и не минаха и 2 дни и ми бяха подарили крушки, възможно най-евтиния рефлектор и се бях уговорил на сносна цена да си взема и дигитален баласт.
Изборът ми беше да вегетирам на по -слаба крушка с подходящ спектър за растеж(MH - отговаряше на това което искам) и да цъфтя на по - мощна с подходящ спектър(HPS - отговаряше) а удобството да регулирам мощноста на дигиталния баласт позволяваше да са различни ватове.
Така реших да ги оставя в приличен вид под лед "лампата" и да ида няколко дни на море - гледката като се върнах беше меко казано незадоволителна . Смяна на светлината и обособяване на място беше единственния възможен път напред.
Прикачени файлове
Чакайки за  собствен кът и нова лампа
Чакайки за собствен кът и нова лампа
Вече на над 12 дни вегетация
Вече на над 12 дни вегетация
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

:roll: :P Та започнах да обособявам. Размерите дойдоха от само себе си 110 на 105 см в основата и до 2 метра лампата от дъното на бокса(височина 2.40 в най- високата си част и 2.10 в най-ниската. Пуснах и лампата - 400 вата MH на Philips. Първото и припалване беше значително синкаво но при загряване секунди по-късно - ярка бяла светлина определено силна за разбиранията ми.
20180907_143907-min.jpg
20180908_115650-min.jpg
20180908_120959-min.jpg
20180908_151749-min.jpg
20180908_183642-min.jpg
Аватар
bezoloven
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 109
Регистриран на: 11 Дек 2018, 10:03
Has thanked: 72 times
Been thanked: 260 times

Браво братле,Доста готино боксче си спретнал.Само нещо режима не ме кефи.Нямам опит с автоматици,но май се гледат на 24/0. Тия 4 часа не стигат да си почине растението.Мисля че 18/6 или 24/0 е добре.Ще пусна и аз един дневник към нова година,че сега отивам към гроздобер.С интерес ще следя темата ти и снимай крайния резултат.
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

След разочарованието от вегетацията на аутотата и собствената си наивност реших да си отгледам нови семена и въпреки , че имах някакви на разположение останали ми купувани - реших да заложа на регулар семена. По стечение на обстоятелствата отново имах късмет - бяха ми подарили значителна бройка няколко сорта семки от крос на известни родители.Направих списък на всички въпроси/неизвестни , на които исках да си отговоря. Напусках във всички саксии , които успях да осигуря - големи, малки + текстилни 4 бр(те също бяха в списъка ).За саксиите използвах чернозем,останал перлит, останал торф, кокос(ново сравнително за мен особенно в саксия) и ЧКЧ-тор. Премесено на ръка без особенно старание - но с излючително точно следене в коя саксия каква пропорция има и кой сорт е вътре
20180908_200718-min.jpg
.Посях 2 различни сорта. 5 семки от всеки. В еднакви условия за всяка двойка сама по себе си. Тоест имах и от 2та сорта по 2 в текстилни саксии. Като по двойки бяха в различна пропорция перлит,кокос,почва и добавки. По 1 от сорт в голяма саксия да е без пресяване направо във финалната и по 2 в малки кофички от сорт с различен план график пред тях.
Та накратко семките се показаха за под 48 часа. Включих лампата в той момент но реших да ги оставя малко на дневна светлина ден-два а под лампата да седят тестово аутотата.
20180908_191559-min.jpg
20180908_200800-min.jpg
Така оставих  автоматиците долу горе на 15 дни вегетация под новата лампа
Така оставих автоматиците долу горе на 15 дни вегетация под новата лампа
В момента малките са току що подали се от почвата и разтварящи облите..
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

След по- малко от 24 часа(6 прекарани в мрак) . Единственното, което им дадох - извлек от кълнове на семена и във водата и напръскано под листната маса и ги заварих така
Photo1263-min.jpg
Photo1262-min.jpg
. А аз бях :o . :shock: :passg: :D :roll: . Тотално ми допадна лампата и повече от достатъчно доказателство да ми е спокойно за мъниците . Реших на другия ден да ги преместя там бяха си тъкмо показали малките остри листенца и почти разтворили облите докрай. Реших да ги оставя още един ден на слабата слънчева светлинапреди да ги прибера. Първа грешка - това не беше пролетното слънце нито лятното а есенното - накратко не бяха на целодневна хубава светлина - леко се издължиха.
Включих им овлажнител за въздух - има полза но при хубава вентилация не чак толкова
Включих им овлажнител за въздух - има полза но при хубава вентилация не чак толкова
Photo1262-min.jpg
Трябваше още на предния ден да ги сложа отдолу под лампата.
Photo1270-min.jpg
А автоматиците растяха с минути
А автоматиците растяха с минути
Photo1276-min.jpg
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Така изглежда за сега отвън
Така изглежда за сега отвън
Та долу горе им е добре в дадения момент вентилатор средно силен духа от отвън през процепа директно в "рефлектора" и въздушната струя се отбива основно нагоре но и малко разклаща мъниците и аутотата.
Автоматиците, които не са приоритет в момента  растат буквално зад гърба ми
Автоматиците, които не са приоритет в момента растат буквално зад гърба ми

Забравих да спомена но едната семка се разпука на 7-8ми ден много лениво за разлика от всички други - в рамките на 48 часа се показаха . Няма място в надпревара за надмощие такъв старт. За това са 9.
Къде от опасения, къде от неизвестното за колко ще ги оставя ,прибързаност, притеснения -реших да ги пресея , полея и стискам палци да си кретат докато ги нагледам.
Преди да ги оставя
Преди да ги оставя
Последвалите ни срещи през 24-48 часа.
Photo1340.jpg
Photo1341.jpg
Топирах и рано и нормално
Топирах и рано и нормално
Photo1381.jpg
Photo1385.jpg
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Няма и 20 дни от като боднах семките вече имах растение с ясно изразен пол - мдам мъжко. И 3 кандидат - победителки( все още се оглеждам за най -доброто та си чакам, Почнах да придобивам подобрения.
Дойде ценна помощ и съответно
Дойде ценна помощ и съответно
Реших да пробвам за малко и HPS лампата
Реших да пробвам за малко и HPS лампата
Въпреки че е повече ватове определено ми се стори по плътна и наситена , но не и толкова ярка и изразена като по -маломощната MH
Въпреки че е повече ватове определено ми се стори по плътна и наситена , но не и толкова ярка и изразена като по -маломощната MH
Върнах им другата крушка
Върнах им другата крушка
Photo1408-min.jpg
С благинките получих и помощ гроуруумтентбокса стана с размери 115 по 125 в основата леки корекции
С благинките получих и помощ гроуруумтентбокса стана с размери 115 по 125 в основата леки корекции
Гледаме тука внимателно
Гледаме тука внимателно
Такаа няма как да не добавя няколко специални за мен ситуации. Ще започна с 2 от тях и ще продължа с по - изтресканите.
1во аз хубаво имах няколко крушки и реших да ги пробвам. Едната беше специална. Беше "много е радиационна тая брат не съм сигурен че дори скъпите пекат толкова" китайска от току що сглобен завод. Пуснах я наистина ми хареса жълто ярко мощ жега абе всичко 6. Но докато си разменям крушки тази вече 3та подред те се нагряват та с характерната за мен прибързаност я извадих крушката с помоща на термо фланелката си. Краен резултат и 2те са почти неизползваеми поне не знам как да махна така добре впоената в стъклото хипер изкуственна материя.
2ро навънка аутдора си беше напред доста и бях преборил гъсениците масово тук таме някой екземпляр от време на време. Но имах на едната китка червеи в стъблото и махнах няколко клона преждевременно. Провесих ги да се сушат. Това доведе да бърша кафе и да се контролирам да спра да треперя - първото нещо като станах беше тревожно за китките отидох да ги видя без да се преобличам с кафето от кварталното магазинче и после при тях. 2 малки мазни гъсеници едната хич не малка бяха минали минимум 15 метра труден до непрестъпен терен в тъмно непрогледно за да стигнат и се качат точно където не ги искам и докато едната само ръфала дупчици другата директно направи едната китка с 25% по-малък потенциал в бъдеще. от 4 върха останаха 3.
Колкото пъти съм се нахоцкал около тях толкова пъти са били "тествани"(направо на ръба от разсеяност). Та да кажем доста "тествания" видяха и ще видят..
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Photo1476.jpg
Следващите дни минаха много бързо. Подбрах си любимите китки.Вземах си резници/клонинги по 4 от китка.
Photo1498.jpg
Photo1497.jpg
Photo1500.jpg
Photo1499.jpg
Общото между двете. Един и същи сорт. Най-големия процент кокос спрямо останалата почва.Имат не директна микориза. Не са в текспот. За тях ще направя следната вметка големи и хубави или никакви. Под големи визирам 40+ литра. Спорна ефективност дори някаква. Добре оттичаща се почва дишаща в работната саксия беше по удачна за корените от честото поливане (пълен леш наоколо) на малките дишащи недоразумения.
Пуснах ги бъдещите майки на 12/12 да съм сигурен за пола. В този момент имах едно покълнало но не класирало се на време. 4 явно показали се мъжкаря обособиха си топченцата и ги избутаха да са камбанки ужасно бързо. Та за това очаквах останалите 5 да са женски понеже нали мъжките вадят камбаните по-рано... Продължиха да излизат мъжки.
Но излезе и женско. Страхотна мама много я харесах пусна пистили за пол и взе да коронясва веднага. До тука това е основния принцип , на който я избирах не само да е жизнена и да направи хубав чатал , но и да отреагира веднага на условията. Та много съм доволен в той момент а още даже не са и почнали патилата..
MAMA
MAMA
20181022_215542-min.jpg
Photo1526.jpg
Тук е момента да вмъкна друго от наличния арсенал, което искам да видя в действие.
Photo1520.jpg
Мноого бързо се показаха джас прас на 3тия ден вече се изправиха.
Поизпънато подобрено и поизпразнено
Поизпънато подобрено и поизпразнено
А да аутотата ами тях май ги храних или само ги поливах .. нещо такова. Ама бяха на "LED", HPS,MH и дневна светлина + бяха на 24/0 20/4 12/12 19/5 и после 18/6. Та разнообразно им беше е меко казано.
GSC
GSC
LSD25
LSD25
И лека нощ на всичкото
Photo1560.jpg
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Събитията в рамките на няколко дни. За корена е поливано с микориза 2 гр и много рядък разтвор водорасли в 2 литра вода за всичките растения. При пресяване има и директен контакт.
Временната саксия на първия клонинг изпращя на корени здраво
Временната саксия на първия клонинг изпращя на корени здраво
Лека нощ
Лека нощ
Добро утро втори клонинг се измъкна от сауната
Добро утро втори клонинг се измъкна от сауната
Същата гледка
Същата гледка
Ден минава пресявам корени отвсякъде.И отново. И отново.. Не се оплаквах.
+1.
+1.
Мама.. на нея и се взема тока цъфти на студ ,я имя я няма слънце..
Мама.. на нея и се взема тока цъфти на студ ,я имя я няма слънце..
Корените на малките
Корените на малките
Отгоре мини шомпул отдолу макс брада за краткия период
Отгоре мини шомпул отдолу макс брада за краткия период
Контакт със зрънцата при пресяване
Контакт със зрънцата при пресяване
Пресях от първа в последна и едно растение през междинна - най добре тръгва.. най-малко преполятото независимо от саксията най-добре се развива с най-добрите условия за корена .. най-пълноценен контакт. Пак през ден :
20181116_122432-min.jpg
20181121_182950-min.jpg
Лека нощ
Лека нощ
Мама
Мама
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”