Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси задавани от Kot

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

Kot,

Ако имаш въпроси който искаш да обсъдим нека преместим разговора тук.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

kot написа: 08 Окт 2019, 01:15
Sofia Cannabis написа: 08 Окт 2019, 00:25 Kot ,

Затопляш статята в което се намира палатката за отглеждане.

Лятото, избираш прохладна стая за да може температурата да е по-ниска.

Предполагам че всичките ти въпроси са за отворена система без добавен С02.
Ако имаш други въпроси ще се радвам да ти отговоря, но мисля че ще е по-добре да си направиш собствена тема защото се отнесохме много грубо към Mamadana и нейният дневник.
Затопляш стаята и прозорците са затворени. Тогава от къде ще влезе тоя нов CO2, който твърдиш, че ще го има в изобилие?

Не знам разбираш ли какво имам предвид в постовете ми. А то е, че вентилатора те почти през цялата година в едно нещо. Или в това да нямаш достатъчно CO2 когато навън е студено или в това да имаш достатъчно CO2, но да нямаш контрол над температурата в бокса пак когато е студено. Лятото също е проблем ако външния въздух е 30 градуса.
Kot,

За да ти отговоря точно с детайли на въпросите трябва да зададем някакви параметри на условията за отглеждане.
Мисля че ще се съгласим, че повечето хора които отглеждат в палатки, папалтките се намират в резиденция в която живеят хора или поне веднъж на ден се посещава от някой.

Ще кажем че ще използваме палатка която е 1м (широка) х 1м(дълбока) х 1.8м (висока). което е 1.8 кубични метра обем.
Имаме отворена система без добавен Со2 в зимни условия и отопляваме стаята в която се намира палатката.
Имаме един вентилатор (подходящ размер) на дъното на палатката който вкарва въздух от стаята във палатката, имаме филтър от активен въглен в горната част на палатката който е закачен за вентилатор който изкарва въздуха.
В зимни условия горният вентилатор филтрира виздуха от миризмата във палатката и връща въздуха, който е по-топъл обратно в стаята.

Ако имаме статя която е 25 квадратни метра и е висока 2 метра ще имаме 50 кубични метра обем. Циркулирането на този въздух ще осигури достатъчно Со2 за 12-18 часа свелина в палатката. Като тук при всяко влизане и излизане в тази стая става обмен на въздух от другите стай и коридори или ако е външна врата влиза въздух отвън който има достатъчно Со2.

"Два вентилатора единствено премахват негативното налягане, което се образува вътре в бокса и нищо друго. Тоест един изкарващ вентилатор е напълно достатъчен, защото това леко хлътване на стените е без значение."

- това че ти принижаваш/елиминираш проблем по-твойте разбирания не означава че не същестува и че не е проблем, който трябва да се отрази.

Ако имаш конкретна ситуация която искаш да обсъдим, ще се радвам да го направим тук а не по-темите на другите градинари.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3260 times

Аз в нас, когато гледам indoor, също не ползвам вкарващ вентилатор. Когато имам оставена отворена дупка долу, и изкарващия ми вързан към филтъра, то влиза точно толкова въздух колкото и излиза, ако е достатъчно голям отвора долу и не мисля, че ще се сгъне палатката (аз обаче гледам в секция и няма как да се сгъне) Изкарващия ми вентилатор е 680 кубика с 3 скорости, бях сложил в началото един канален вентилатор на входа на платката (секцията) за вкарващ, ами аз като пусна изкарващия, този на входа си завърта сам без изобщо да е пуснат в контакта. За да има ефект, от вкарващ вентилатор, то той трябва да е със същия дебит, като изкарващия, тогава ми идва и 200 вата ток само за перките. И мога да кажа, че със или без вкарващ поне при мен в стая с 18-24 градуса температура, разлика няма. Въздуха от бокса го изкарвам директно извън помещението за живеене, така съм си направил въздухопровода.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Sofia Cannabis написа: 08 Окт 2019, 07:29
kot написа: 08 Окт 2019, 01:15
Sofia Cannabis написа: 08 Окт 2019, 00:25 Kot ,

Затопляш статята в което се намира палатката за отглеждане.

Лятото, избираш прохладна стая за да може температурата да е по-ниска.

Предполагам че всичките ти въпроси са за отворена система без добавен С02.
Ако имаш други въпроси ще се радвам да ти отговоря, но мисля че ще е по-добре да си направиш собствена тема защото се отнесохме много грубо към Mamadana и нейният дневник.
Затопляш стаята и прозорците са затворени. Тогава от къде ще влезе тоя нов CO2, който твърдиш, че ще го има в изобилие?

Не знам разбираш ли какво имам предвид в постовете ми. А то е, че вентилатора те почти през цялата година в едно нещо. Или в това да нямаш достатъчно CO2 когато навън е студено или в това да имаш достатъчно CO2, но да нямаш контрол над температурата в бокса пак когато е студено. Лятото също е проблем ако външния въздух е 30 градуса.
Kot,

За да ти отговоря точно с детайли на въпросите трябва да зададем някакви параметри на условията за отглеждане.
Мисля че ще се съгласим, че повечето хора които отглеждат в палатки, папалтките се намират в резиденция в която живеят хора или поне веднъж на ден се посещава от някой.

Ще кажем че ще използваме палатка която е 1м (широка) х 1м(дълбока) х 1.8м (висока). което е 1.8 кубични метра обем.
Имаме отворена система без добавен Со2 в зимни условия и отопляваме стаята в която се намира палатката.
Имаме един вентилатор (подходящ размер) на дъното на палатката който вкарва въздух от стаята във палатката, имаме филтър от активен въглен в горната част на палатката който е закачен за вентилатор който изкарва въздуха.
В зимни условия горният вентилатор филтрира виздуха от миризмата във палатката и връща въздуха, който е по-топъл обратно в стаята.

Ако имаме статя която е 25 квадратни метра и е висока 2 метра ще имаме 50 кубични метра обем. Циркулирането на този въздух ще осигури достатъчно Со2 за 12-18 часа свелина в палатката. Като тук при всяко влизане и излизане в тази стая става обмен на въздух от другите стай и коридори или ако е външна врата влиза въздух отвън който има достатъчно Со2.

"Два вентилатора единствено премахват негативното налягане, което се образува вътре в бокса и нищо друго. Тоест един изкарващ вентилатор е напълно достатъчен, защото това леко хлътване на стените е без значение."

- това че ти принижаваш/елиминираш проблем по-твойте разбирания не означава че не същестува и че не е проблем, който трябва да се отрази.

Ако имаш конкретна ситуация която искаш да обсъдим, ще се радвам да го направим тук а не по-темите на другите градинари.
Тръгнахме от това нужни ли са два вентилатора. Аз лично не виждам смисъл от вкарващ, при положение, че ако изкарващия ти е фи 150 примерно и направиш същия размер дупка на бокса отдолу няма да има никакви проблеми.

И исках да наблегна на други по-сериозни проблеми от това един или два вентилатора ще имаш.

Дали тия 2 кубика бокс ще имат достатъчно CO2 от 25 кубика стая не знам. Само едно е сигурно. Че концентрацията на CO2 във въздуха е около 400 PPM и след един час концентрацията в стаята ще е паднала с определено количество, зависи от броя и масата на растенията.

Тоест виждаш колко неоптимална е отворената система. Има много минуси, освен в определени месеци в година, при които външната температура се комбинира добре с нуждата на растенията за температура и CO2.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

Kot,
Това е отворена система без добавен Со2
Използваните лампи тук са 515 Watts от лявата страна и 750 Watts от дясната страна, Като това е консумираната енергия.
Системата е отворена и изпозлвам два вентилатора един да вкарва въздух и един да изкарва.

Резултат беше 1000г. големи и средно големи глави, + няколко шепи малки, които не са теглени и не са вклучени в крайният резултат (1000г).
Доста добре съм запознат със системата за която говоря и давам съвети.

Последно промяна от Sofia Cannabis на 11 Окт 2019, 04:21, променено общо 1 път.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Не ме хващаш, както и да е.
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”