Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Джунглата на Икар

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 55

Явно доста съм ги бил поназобил :D Три пъти вече поливам без храна. Дадох им малко ризотоник, дадох им ензими. Едва днес вече забелязвам, че изгарянето май е спряло да се разпространява мощно. Тази най-малката уайт уидоу долу вляво ще има нужда от храна със сигурност. Крийм чийза, който съм показал на последната снимка доста юнашки е понесъл цялото преторяване :) След около 10-тина дни може би ще паднат всичките заедно, без малката уайт уидоу и може би крийм чийза че като гледам ще му трябва още време. Тях евентуално ще ги вкарам в другия бокс при клонингите и ще ги пусна 12/12, а после като приключа със сушенето в този бокс, ще го върна и него в режим 12/12 и ще ги разделя да си цъфтят в двете палатки. Чудя се изобщо някаква храна, бууст или меласа в умерени дози да им дам ли още веднъж примерно или да не ги рискувам и да си ги карам само на водичка до края, много ми е пипкав тоя момент с "доизяждането" особено какато ги подкарах така преяли. Сухите листа да ги чакам ли още няколко дни или направо да ги махам от сега?
1.jpg
2.jpg
Блуберито
Блуберито
Крийм Чийза
Крийм Чийза
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

А ето ги и клонингите, ще видя още колко време ще ги държа, за да мога с 2 мрежи в 2те палатки да ги напълня. Храня си ги, не съм ги разпъвал засега и мислех да го направя чак в стреча като стигнат мрежите.Малкото отзад ще видя какво ще го правя като дойде време за цъфтеж, или ще остане с голямото блубери в едната палатка, или ще отиде някакъв експериментален аутдоор.

C1.jpg
foto_no_exif (1).jpg
:stone:

A другите цъфтящите съм ги промил с повечко вода днеска:
WhiteWidow-а съм я свалил от 2300 PPM до 1100 PPM runoff. (зерски презобена е била)
Blueberry-то не съм го промивал прекалено много, защото измерих 550 PPM при протичане, въпреки това не съм го и хранил, защото още е тъмно зелено, поизгоряло и близко до края си. Чопнал съм две главички в ден 56, да видим как ще са като ефект, да се ориентирам за клонинга после, че май ще е тежичък, ако го обера силно кехлибарен.
Двата Dr.Seedsman - съм ги смъкнал от 2000 PPM до 1200 PPM., за да не продължи изгарянето, и тях може би няма да ги храня повече, а ще ги оставя да си доизядат каквото има.
Мъничката WhiteWidow - протича 700 PPM и мисля, че ще следващия път ще я похраня внимателно.
Cream&Cheese - само съм го полял обилно с вода, нямах време да го измеря днес, но той изглежда сравнително добре, не е зверски преторен, само леко парнат. Остава му още време обаче, все още е на свежи бели пистили.

Като цяло започвам голямото чудене кое кога да бера.. Лазаровден (16-ти април) ми звучи примамливо, но са си 2 седмици, ще видя да не изпусна нещата. Съветите по снимка на кое колко му остава са винаги добре дошли :)
A1.jpg
A2.jpg
Blueberry
Blueberry
Dr. Seedsman
Dr. Seedsman
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 63

Направо май са си готови тези, които ще бера едновременно, ама ще ги удържа още няколко дни, хем да поолекнат малко саксиите, защото още са мокри след стабилното промиване с вода. Финишират си преторени, но мисля че ще е добра реколта. Тестовата глава от Блуберито отрязана в ден 56 я пробвах половината и ми хареса много и на вкус и на ефект. Ще видя сега с късното обиране колко свирепи ще станат като ефект и после ще знам кога искам да обера клонинга. Попринцип искам да ги задържа повече по 3 причини:
1 - за да извлека максимума от Dr. Seedsman CBD 30:1, който гледам с лечебна цел
2 - за да дам шанс на рехавата White Widow да се понапълни и доколкото може да компенсира че я отрових.
3 - за да минимизирам "гимнастиките" с местенето на Cream&Cheese-а и малката White Widow, в другата палатка, макар че ще е неизбежно.
Шарената градина, Cream Cheese-а е в горния десен ъгъл :)
Шарената градина, Cream Cheese-а е в горния десен ъгъл :)
Dr. Seedsman
Dr. Seedsman
White Widow
White Widow
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

От последните снимки ми се струва, че действително доста са налели точно в последната седмица. Поздравления за сочните мечове, които извади този път, другарю! Ако живеехме в едно по-различно общество, за мен щеше да бъде чест да се докосна до растения, отгледани с толкова любов, старание и желание. Сега ще бъде много интересно да сравним White Widow-оте, когато и моите станат към края на месеца. Не съм се съмнявал, че ще ги отгледаш подобаващо, но все пак за пореден път доказа колко добре овладя положението след спънките. При мен стана кофти гаф с три от четирите, като най-много пострада именно едната вдовица, така че ще ми бъде интересно да сравним щетите. :D
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

iKAR написа: 10 Апр 2022, 17:28 Ден 63

Направо май са си готови тези, които ще бера едновременно, ама ще ги удържа още няколко дни, хем да поолекнат малко саксиите, защото още са мокри след стабилното промиване с вода. Финишират си преторени, но мисля че ще е добра реколта. Тестовата глава от Блуберито отрязана в ден 56 я пробвах половината и ми хареса много и на вкус и на ефект. Ще видя сега с късното обиране колко свирепи ще станат като ефект и после ще знам кога искам да обера клонинга. Попринцип искам да ги задържа повече по 3 причини:
1 - за да извлека максимума от Dr. Seedsman CBD 30:1, който гледам с лечебна цел
2 - за да дам шанс на рехавата White Widow да се понапълни и доколкото може да компенсира че я отрових.
3 - за да минимизирам "гимнастиките" с местенето на Cream&Cheese-а и малката White Widow, в другата палатка, макар че ще е неизбежно.
Главите изглеждат много добре, не съм сигурен какво те притеснява.

Растенията преди бране не изглежда добре и не трябва да изглеждат като 3-та седмица цъфтеж.

Това което се показва в IG с перфектните глави е след като са почистени всички листа и пак се виждат изгорените върхове на някой sugar leaves.

Дали можеше да станат по-големи не е ясно все още защото нямаш крайно тегло. След като разбереш колко са дали спрямо мощността на лампата ще направиш промени следващия път ако е необходимо.
Имаш сравнително бърза реколта (Малко Veg) готови са за бране сега, избора да изчакаш е твой.

Трябва да приемеш че всеки път ще е различно, дори и да имаш перфецтните условия и само клониннг никога няма да са еднакви нещата.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7057 times
Been thanked: 4706 times

Защо да не трябва да изглеждат добре преди бране?! Мисля, че главите са си супер, но не трябва да са изгорени малките листенца принципно, поне аз не го намирам за съвсем нормално.Не че няма да ги изрежеш така и така, но от естетична гледна точка..... По-скоро към края да са поизсветлели и по едрите листа нямат значение дали ще се скапят, но захаросанките листенца е добре да са си зелени или какъвто им е крайния цвят. Е, случва се да не са чак идеални, чак пък сега. 🤷🙂Живи същества са, правим грешки с тях, докато се учим.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

Inna написа: 11 Апр 2022, 18:40 Защо да не трябва да изглеждат добре преди бране?! Мисля, че главите са си супер, но не трябва да са изгорени малките листенца принципно, поне аз не го намирам за съвсем нормално.Не че няма да ги изрежеш така и така, но от естетична гледна точка..... По-скоро към края да са поизсветлели и по едрите листа нямат значение дали ще се скапят, но захаросанките листенца е добре да са си зелени или какъвто им е крайния цвят. Е, случва се да не са чак идеални, чак пък сега. 🤷🙂Живи същества са, правим грешки с тях, докато се учим.
Защото ако искаш да изкараш максимално всичко от растението го притискаш в граници в които се губи вида в края на живота му.

Не казавам че неможе да изглеждат перфектно, а че не е задължително по-скоро.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7057 times
Been thanked: 4706 times

Sofia Cannabis написа: 11 Апр 2022, 21:10
Inna написа: 11 Апр 2022, 18:40 Защо да не трябва да изглеждат добре преди бране?! Мисля, че главите са си супер, но не трябва да са изгорени малките листенца принципно, поне аз не го намирам за съвсем нормално.Не че няма да ги изрежеш така и така, но от естетична гледна точка..... По-скоро към края да са поизсветлели и по едрите листа нямат значение дали ще се скапят, но захаросанките листенца е добре да са си зелени или какъвто им е крайния цвят. Е, случва се да не са чак идеални, чак пък сега. 🤷🙂Живи същества са, правим грешки с тях, докато се учим.
Защото ако искаш да изкараш максимално всичко от растението го притискаш в граници в които се губи вида в края на живота му.

Не казавам че неможе да изглеждат перфектно, а че не е задължително по-скоро.
Аз си мисля, че трябва да му е приятно🙃🤗Не знам дали трябва да се притискат, може би.... Ти знам че си падаш по екстремното торене на макс, аз всичко ползвам най-много наполовина и все ми се струва, че е много😆Да, гледам по снимките на сортовете някои изглеждат доста назобени, други-не съвършени, даже има снимки за които си казвам"е, тия не можаха ли по-добре да го представят..." От какво до какво се брои за добре отгледано изглежда не е еднозначно.....
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Колко високи станаха г/д? Мойте не вярвам да станат повече от 80см... Иначе са супер.,кристалите светят яко. Евала
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

SmokeMachine написа: 11 Апр 2022, 21:28 Колко високи станаха г/д? Мойте не вярвам да станат повече от 80см... Иначе са супер.,кристалите светят яко. Евала
Около 70см. са от почвата до върховете, но леко съм ги дърпал надолу и разпъвал в началото на цъфтежа.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”