Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Джунглата на Икар

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Значи мисля си че нещо е дошло в повече на малкото растение White Widow, и е заключило нещо.. Може да е дошъл в повече калция и да не се усвояват желязо, магнезий, манган или пък някакъв друг проблем свързан с микроелементи, заради нещо друго.. не знам. Хранил съм го с високи дози от всичко заедно с останалите растения, но е в много малка саксия (1 галон) и е по-назад в цъфтежа. Държа го 5-8 см. по-далече от лампата отколкото останалите. Ако някой има предположения и идеи, добре дошли са. Утре мисля да му дам само вода с повече ензими (евентуално се чудя за половин доза бууст), и да видя какво ще стане, ако продължи да се влошава значи е обратното и трябва да яде мощно, което наистина ми се струва малко вероятно предвид дозите, които съм му давал досега.
Def.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2303
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3461 times
Been thanked: 4729 times

iKAR написа: 21 Мар 2022, 20:42 Значи мисля си че нещо е дошло в повече на малкото растение White Widow, и е заключило нещо.. Може да е дошъл в повече калция и да не се усвояват желязо, магнезий, манган или пък някакъв друг проблем свързан с микроелементи, заради нещо друго.. не знам. Хранил съм го с високи дози от всичко заедно с останалите растения, но е в много малка саксия (1 галон) и е по-назад в цъфтежа. Държа го 5-8 см. по-далече от лампата отколкото останалите. Ако някой има предположения и идеи, добре дошли са. Утре мисля да му дам само вода с повече ензими (евентуално се чудя за половин доза бууст), и да видя какво ще стане, ако продължи да се влошава значи е обратното и трябва да яде мощно, което наистина ми се струва малко вероятно предвид дозите, които съм му давал досега.
Def.jpg
От известно вереме не вървят нещата добре с това растение, на мен ми изглежда като проблем с поливането.
Нещо да ти е направило впечатление с тежеста на саксията, вида(как изглежда) на почвата?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Хм.. ами евентуално веднъж да съм го преполял заради малката саксия, но това беше преди поне 3-4 поливки. И после просто го оставих един ден повече да съхне и му намалих водата, която му давам. След това не съм забелязал проблеми, пие си бързичко, предполагам защото корените са позапълнили малката саксия. Олеква си добре саксията (текстилна е и тя), не изглежда да е сбита почвата, или поне не повече от останалите (големите). Утре е времето за поливка и се чудя какво да дам. Ето още 2 снимки:
1.jpg
2.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Няма да поливам днес, ще им дам още един ден да засушат по-добре, защото като бръкна с пръст още влажнеят на плитко. Утре ще полея с по-малко вода. Може би София е прав (ОТНОВО!) и проблемът е в поливането, защото малкото днес ми се вижда малко по-свежо, просто на него явно му се е отразило по-зле защото е по-малко. Ще засуша и утре ще ги полея мнооого бавно и умерено. Ухаят прекрасно, Блуберито бих си го пръснал на парфюм, честно :) Ще кача ъпдейт като полея. Благодаря за навременната помощ!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7058 times
Been thanked: 4708 times

Аз залагам на малката саксия и дори сега бих го сложила в по-голяма,макар и в цъфтеж.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Inna написа: 22 Мар 2022, 14:04 Аз залагам на малката саксия и дори сега бих го сложила в по-голяма,макар и в цъфтеж.
Метнах го в 7 литра току що, за по-голяма нямам място в бокса, и така едвам се събраха отдолу. Сега ще видим, дано се освежи :) Иначе корени не видях много, но в тези текстилните саксии май няма как да root-bound-нат. Благодаря за съвета!
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Изглежда ми преторено и изпържено със силна светлина (по усукването на листата и стърчащите резци нагоре), но казваш че е по-ниско от другите...
Те как са?
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Много е вероятно да е от лампата, която някакси съм оставил на 25см 100% от най-високите глави, и съответно ги е поизпържила. Надолу нещата са добре и това ме кара да мисля, че именно лампата е причината. Качвам една снимка на всичките, и една на Уайт Уидоуа, главите които бяха най-близко до лампата. Вдигнах я веднага щом забелязах. Иначе да, имам и преторено малко. Та може и малкото растение, въпреки че беше по-ниско, да му е дошла в повече лампата и торовете, защото все пак е и малко по-назад в цъфтежа. Ще видя идните дни как се развиват нещата и ще кача ъпдейт.
1.jpg
2.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Здравейте, както вече писах вдигнал съм лампата на 35 см. 90% веднага щом видях че съм ги опърлил (най-тежко голямата Уайт Уидоу). Обаче ми се струва, че изгарянето продължи да се развива още малко, дори след като вече ги бях отдалечил. Има ли нещо друго, което мога да направя или това е. И също, да помоля някой от знаещите, да даде оценка много тежки ли са пораженията и изобщо дали ще излезе нещо от това цвете, не че съм се засилил да го махам, просто ми се ще да знам какво да очаквам и трябва ли му някаква допълнителна грижа за възстановяване? Не е добре работата с тия вдовици, но ще трябва да го добутат до финала няма как :D
1.jpg
Това са основните поражения
Това са основните поражения
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Още нещо забравих. Дадох им и SuperThrive, с надеждата да им помогне. И вече най-идиотското, което ми се върти в главата е като изгасне лампата да намажа листата внимателно с NanoBreathe с някаква много мека четка... Но това засега е по-скоро в сферата на фантастиката и още ме е страх да си правя такива експерименти.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”