Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Закрито 2022 / Indoor Season 2022 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 442 times
Been thanked: 566 times

Ако имаш надежден начин да изкарваш жегата от бокса ....400в.....ако ли не 250в
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 442 times
Been thanked: 566 times

Напреднал цъфтеж 50 %влажност най много
JoBanana
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Май 2022, 23:19

Здравейте, казвам се Jo това ,ми е първият коментар.Желая да гледам марихуана, искам да съм много добър . Боднал съм нещо ,толкова за сега.
Dimitxr
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Май 2022, 00:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Здравейте, имам нужда от помощ с този мъник, прибрах се днес и го видях паднал.
Моето предположение е преполиване или избързах(+прекалих) с торенето :D (ползвам тор Guanokalong Complete Organic).
С 2 крушки по 30W седят на 25/30 см от братлето и ме съмнява да е от разтягане за светлина, съседа му е свеж и си дърпа доволно.
Пускам снимки и на двете растения :)
Къде сбърках :( ?

П.С: Писах по-рано от телефона, но много кратко и неясно!
Прикачени файлове
Това е падналия герой :(
Това е падналия герой :(
Този е добре за сега :)
Този е добре за сега :)
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3260 times

Dimitxr написа: 30 Май 2022, 03:12 Здравейте, имам нужда от помощ с този мъник, прибрах се днес и го видях паднал.
Моето предположение е преполиване или избързах(+прекалих) с торенето :D (ползвам тор Guanokalong Complete Organic).
С 2 крушки по 30W седят на 25/30 см от братлето и ме съмнява да е от разтягане за светлина, съседа му е свеж и си дърпа доволно.
Пускам снимки и на двете растения :)
Къде сбърках :( ?

П.С: Писах по-рано от телефона, но много кратко и неясно!
Правилно си се ориентирал, светлината е прекалено малко. Какви са тия две крушки от 30 вата?
Мога да ти дам пример, че 300 вата лед панел в момента ми е на 40 см от цветята.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 590
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1431 times
Been thanked: 830 times

Здравейте,имам следния проблем ...добавката Финиш май ферментира и шишето се наду...предполагам вече не става да го ползвам?благодаря
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7058 times
Been thanked: 4708 times

Ето аутота та докъде са. Още са в 4 литра саксии, но тези дни мисля да идат в 11 без това малкото. То седя дълго време само на бебешки листа, изродясало такова, може нещо и аз да съм сбъркала...
Но сега поне избухна да видя една главица😂Вече тръгват да цъфват повечето, затова ще ги пресадя съвсем скоро в леко по обогатена почва, но пак ще гледам да не е много. Става жега затова от 12 обяд до 6 вечерта им е тъмното, тоест са на 18 /6 за да им спестя яката жега поне. Може да се наложи да им увелича още някой час тъмното в летните месеци, примерно от 11 до 7.....Просто предпочитам по - къс ден, но да не ги пържа в случая, иначе бих ги гледала 20/4,както е обичайното за ауто....Току що им пуснах и двете лампи вече, до сега бяха на едната по същата причина, но видях че е време за повечко светлина. Много са разнообразни на вид и листа, ще са интересни после главите!
Прикачени файлове
20220531_092725.jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте! За лятото бях решил да не се занимавам с каквито и да е растения, но Black Sugar от последния гроу ми идва доста слаб, и от двете растения ефектът е само в тялото и дори след няколко седмици по бурканите, нещата не се промениха много, та някак си загубих желание да го гледам втори път в Indoor. Също така това, че нямаше почти никакъв аромат, ме подтикна към идеята да покълна трите останали семена и да ги хвърля на балкона, колкото за експеримента и да не ги изхвърлям семките. Условията там не са добри - балконът е с югоизточно изложение, но има доста малка част от деня с директно слънце и все пак в крайна сметка не съм инвестирал нищо конкретно за този проект. Та именно заради малката част директна светлина реших, че не е лоша идея да стартирам семената на лампата. Дори не съм сглобявал палатката, само заступорих лампата в стаята и от снощи ги оставих на ~10 хиляди лукса/50см,/~30% мощност. Вече едно започна да се показва, мисля да я оставя да свети нонстоп докато се покажат и трите евентуално. След това обмислям около седмица, седмица и нещо да ги държа на лампата, колкото да заздравят малко стеблата и след това да ги пресадя саксии около 5-6 литра и вече да ги оставя на балкона. Не очаквам някакви резултати, а по-скоро да натрупам някакъв опит в различни обстоятелства. Та чуденката ми е проблем ли ще бъде, ако първата седмица ги държа на 24/0 режим, при положение, че са фотопериодни растения, или все пак да сложа един таймер на лампата за няколко часа през нощта. След това като са на балкона, дори през нощта няма да са в пълна тъмнина, все пак кооперацията е в центъра на голям град, има билдорди и какви ли не светлини, та ще видим какво ще се получи тогава.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3260 times

MasterBlaster написа: 31 Май 2022, 14:28 Здравейте! За лятото бях решил да не се занимавам с каквито и да е растения, но Black Sugar от последния гроу ми идва доста слаб, и от двете растения ефектът е само в тялото и дори след няколко седмици по бурканите, нещата не се промениха много, та някак си загубих желание да го гледам втори път в Indoor. Също така това, че нямаше почти никакъв аромат, ме подтикна към идеята да покълна трите останали семена и да ги хвърля на балкона, колкото за експеримента и да не ги изхвърлям семките. Условията там не са добри - балконът е с югоизточно изложение, но има доста малка част от деня с директно слънце и все пак в крайна сметка не съм инвестирал нищо конкретно за този проект. Та именно заради малката част директна светлина реших, че не е лоша идея да стартирам семената на лампата. Дори не съм сглобявал палатката, само заступорих лампата в стаята и от снощи ги оставих на ~10 хиляди лукса/50см,/~30% мощност. Вече едно започна да се показва, мисля да я оставя да свети нонстоп докато се покажат и трите евентуално. След това обмислям около седмица, седмица и нещо да ги държа на лампата, колкото да заздравят малко стеблата и след това да ги пресадя саксии около 5-6 литра и вече да ги оставя на балкона. Не очаквам някакви резултати, а по-скоро да натрупам някакъв опит в различни обстоятелства. Та чуденката ми е проблем ли ще бъде, ако първата седмица ги държа на 24/0 режим, при положение, че са фотопериодни растения, или все пак да сложа един таймер на лампата за няколко часа през нощта. След това като са на балкона, дори през нощта няма да са в пълна тъмнина, все пак кооперацията е в центъра на голям град, има билдорди и какви ли не светлини, та ще видим какво ще се получи тогава.
Това, че растението е било слабо, може би не си го изчакал достатъчно. Някой сортове им трябва много повече да седят в бурканите, не няколко седмици, а няколко месеца. Ако си го сушил бързо, е възможно затова да не е толкова ароматен. Ще му трябва повече време да отлежава. Давам ти за пример, последния ми outdoor от миналата година. От всички сортове, само Пейоте Скитълс ми идваше слаб и откровено не ми хареса, както ти казваш ми идваше слаб. Оставих го и изобщо не го бях пипал до преди 2 седмици. Тогава реших да го пробвам, ами нищо общо с това, което съм пробвал по нова година от него. Направо си напушва жестоко и вкус си има. Сушенето и съхранението на материала е толкова важно, колкото и отглеждането! Даже някой хора казват, че отглеждането е само половината от целия процес.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7058 times
Been thanked: 4708 times

MasterBlaster написа: 31 Май 2022, 14:28 Здравейте! За лятото бях решил да не се занимавам с каквито и да е растения, но Black Sugar от последния гроу ми идва доста слаб, и от двете растения ефектът е само в тялото и дори след няколко седмици по бурканите, нещата не се промениха много, та някак си загубих желание да го гледам втори път в Indoor. Също така това, че нямаше почти никакъв аромат, ме подтикна към идеята да покълна трите останали семена и да ги хвърля на балкона, колкото за експеримента и да не ги изхвърлям семките. Условията там не са добри - балконът е с югоизточно изложение, но има доста малка част от деня с директно слънце и все пак в крайна сметка не съм инвестирал нищо конкретно за този проект. Та именно заради малката част директна светлина реших, че не е лоша идея да стартирам семената на лампата. Дори не съм сглобявал палатката, само заступорих лампата в стаята и от снощи ги оставих на ~10 хиляди лукса/50см,/~30% мощност. Вече едно започна да се показва, мисля да я оставя да свети нонстоп докато се покажат и трите евентуално. След това обмислям около седмица, седмица и нещо да ги държа на лампата, колкото да заздравят малко стеблата и след това да ги пресадя саксии около 5-6 литра и вече да ги оставя на балкона. Не очаквам някакви резултати, а по-скоро да натрупам някакъв опит в различни обстоятелства. Та чуденката ми е проблем ли ще бъде, ако първата седмица ги държа на 24/0 режим, при положение, че са фотопериодни растения, или все пак да сложа един таймер на лампата за няколко часа през нощта. След това като са на балкона, дори през нощта няма да са в пълна тъмнина, все пак кооперацията е в центъра на голям град, има билдорди и какви ли не светлини, та ще видим какво ще се получи тогава.
Здравей! Докато са малки бебета не е проблем 20/4, както казваш за първата седмица. После обаче в зависимост от плана ти внимавай за светлия период.Да не е повече от 16,17 часа мен ако питаш, защото от 18 нагоре после като изкараш на външния ден и може да цъфнат. Всъщност това може и да не е лошо, зависи колко големи и в кой месец ги изкараш на терасата. Гледай да са гъстички, лампата в началото ще е полезна, даже докъдето може-на нея, по-сбитички да са когато вече ще идат на тераса. И там също може да ползваш някакво пресаждане, защото ще сигурно много време да цъфтят после.... Да контролираш всячески размер, издължаване доколкото е възможно, топиране (като в по късен етап когато ще цъфти трябва да спреш, да не ги бавиш като им махаш върхове), привързване..... . Някакви дълги клечки да се веят няма смисъл. Може да се получи нещо интересно и успешно даже. 👍🤷
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”