Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи Auto Indoor Дневник

Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3132
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7057 times
Been thanked: 4704 times

Само това наведеното нещо... ☺️Може би е трябвало от по рано, като видиш че избухва много на растеж да почнеш някакви такива, кропинг и прочее, ако трябва и да го топираш, но сега, по това време и така май няма да му стане много приятно🙃Е, ще видим де.
Но иначе са екстра!
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Чнг!

за Speed Buda който обрах
като за пребързано обиране мога да кажа че си е средно силна. Като се пуши повече става слаба.
Изкара около 70г и вече заминаха

Преди 20 дни,

Не знам от 4-5 те часа спряна лампа и леко студеното време,

NL се оцвети в червено ,като листата преди това бяха доста бледи.
nlr.jpg
nl2.jpg
nl3.jpg
nlr.jpg
Hulk Berry стана тъмно лилаво.
hulk berry .jpg
hulk bery 2.jpg
преди 10 дни Hulk беше обрано
нямаше амбер ,но го оставих 48 часа тъкно и го одрязах.
3.jpg

Speed Buda който изкривих понеже беше висок мисля че се развива доста добре.
Почти настигна NL-to което чакам да стане с амбер и до 1-2 седмици се маха.
speed 1.jpg
speed 2.jpg
f.jpg
Hulk Berry - не е още изсъхнал както трябва но е доста добре на пушене

Следващите които пуснах са:
Lemon Auto и NL Auto (подаръци от сийсмен)

Надявам се NL-то да не е толкова убито колкото сегашното то RQS.
Lemon пише че е с висок CBD и ми е интересен.
Прикачени файлове
nl4.jpg
nl1.jpg
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

привет форум,
пускам ъпдейт за изминалите 1-2 месеца.


Преди 3 седмици махнах и последното разстение NL Auto на RQS.

От 3те разстения резултатите като време/грамаж
Speedbud - 10 седмици / 70 гр.
HulkBerry - 14 седмици / 150 гр.
NL - 16 седмици / 110гр.

За 250W съм доволен. На пушене са ок, но може и по-добре.

Отчитам грешки ,като че твърде рано им спрях храната и не узряха бързо и хубаво на края.
За новите 2 съм се заредил с GHE Ripen и пълната гама на BioBizz с CalMag-а им.

Изкривеното ми SpeedBud последна седмица беше на торове, сега минава 2 седмици на Ripen, 1-2 вода и се надявам да узпреее добре.

Новите 2 са freebites на Seedsman
Lemon Auto
NL Auto

Hulk Berry преди трим и буркан
1 hb.jpg
foto_no_exif (3).jpg
foto_no_exif (4).jpg
foto_no_exif (5).jpg
foto_no_exif (6).jpg
foto_no_exif (7).jpg
foto_no_exif (8).jpg
foto_no_exif (9).jpg
Прикачени файлове
foto_no_exif (10).jpg
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Kollegah написа: 25 Фев 2021, 21:24 Браво! Много ме изкефи, че си споделил какъв ти е добива накрая. Hulkberry се е представил доста добре, та чак не ми се вярва....става дума за сухи съцветия, без листа и клони, нали така? И това с 250W LED?
250 HPS
За сухо става въпрос, както са на 1вта снимка примерно, но да кажем че ще свалят още 20-30 гр при по-голямо изсушаване.

Hulka - беше в най-голяма саксия, и топиран баш под лампата.

NL беше най-умрял, но стоя най-дълго(това увеличи доста добива). Не тръгна добре, но това вярвам е от лош късмет на условия.

Speed-a - аз исках да го одрежа рано да имам нещо бързо за пушене. Затова толкова малко пусна иначе беше най-буен.
Впечетлен съм от този сорт на FemaleSeeds.

Пуша от 3те и 3те сорта ме кефят, 1вия SpeedBud вече свърши :passg:

Наистина са по-слаби от нормалните сортове, но си напушват :D, особенно ако загънеш по-дебела.
Грешката ми както писах по-горе е, че рано спрях храната и не завършиха както трябва. Затова сега смятам да ги храня до доста по-късно и на края 2 седмици на Ripen.

С подобренията които ще предприема, очаквам новата реколта да е поне 2 пъти по-силна
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Kollegah написа: 26 Фев 2021, 00:17 Ами... Мога да ти кажа само едно голямо БРАВО! За дето си изкарал 330гр с 250W HPS и то в почва и без co2. При HPS съм чувал, че добива варира м/у 0,5 и 1гр за Ват мощност. А Хълкбери е на RQS, нали? Дават го за 8-9 седмици от семка до бране... при теб как бяха по това време?
На RQS поръчано от сийдсмен, тази снимка е 8-9 седмица от покълване.
download/file.php?id=18282&mode=view

Из сайтовете пише различно, някой път дават от покълване, някой от цъфтеж. Но при последните ми опити се обедих, че имаш ли време по-добре да изчакаш поне 12 седмици
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Наклонения Speed Bud (13 седмица).
Вече наистина съм доволен от гледката, до сега никое растение не е цъфтяло така.
Пълния комплект биобиз помогна малко, а видимата разлика дойде от Ripen. 5ти ден само на него и направо главите избухнаха, малките цветове се отвориха като рози. Пишат да се дава 20 дни, дано оцеля края и имам време за 7 дни на вода.

Lemon Auto Seedsman free bites - по голямото
изглебжда добре, но много рано взе да цъфти

NL Auto Seedsman free bites - пожълтя и забави растежа, и двете са в еднакви условия това не знам защо се стресира.

Слагам им Fish Mix(редувам с Grow) , ActiVera, CalMag, малко Heaven и Algamic.
foto_no_exif (9).jpg
foto_no_exif (8).jpg
foto_no_exif (7).jpg
foto_no_exif (6).jpg
foto_no_exif (5).jpg
foto_no_exif (4).jpg
foto_no_exif (3).jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (1).jpg
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 442 times
Been thanked: 566 times

Тия новите са много зле що така....грипен се слага по 4- 5мл в почва но веднъж макс 2 пъти......иначе преебаваш вкуса.....а на биобиза фишмикс или гроу не и двете.....от много торове няма файда.....по полека та дори и био.....били те!!!!!?Успех
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Mezzazine написа: 06 Мар 2021, 05:35 Тия новите са много зле що така....грипен се слага по 4- 5мл в почва но веднъж макс 2 пъти......иначе преебаваш вкуса.....а на биобиза фишмикс или гроу не и двете.....от много торове няма файда.....по полека та дори и био.....били те!!!!!?Успех
Така е отначало трябва да се внимава с торове. Затова отначало им давах само био роотс. Правя го по схеманта и седмици не мислч е торта им е проблема. А и са при еднакви условия количество тор, не мисля че това е проблема.(Аз се опасявям или пресаждане или темепратура/влажност, силна светлина отначало...)

И да не смесвам Грова и Фища както писах горе "Fish Mix(редувам с Grow)".

Лемона не ми изглежда зле, и двете са забавени защото гледам друго растение в 14 та седмица и не мога да вдигна влажноста да се оголемят.

Поздрави
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Отностно Ripen. Из целия нет пишат през поливане да се дава до 20 дни. Дали това е ако ползваш и другия им продукт Клеен.
Ако ще избухват бих жертвал вкуса.

Милералния тор ми харесва много повече, нямам търпение да взема Perfect PH Grow и ще направя състезание s Biobizz.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

lumber_j0ck написа: 06 Мар 2021, 12:00
Mezzazine написа: 06 Мар 2021, 05:35 Тия новите са много зле що така....грипен се слага по 4- 5мл в почва но веднъж макс 2 пъти......иначе преебаваш вкуса.....а на биобиза фишмикс или гроу не и двете.....от много торове няма файда.....по полека та дори и био.....били те!!!!!?Успех
Така е отначало трябва да се внимава с торове. Затова отначало им давах само био роотс. Правя го по схеманта и седмици не мислч е торта им е проблема. А и са при еднакви условия количество тор, не мисля че това е проблема.(Аз се опасявям или пресаждане или темепратура/влажност, силна светлина отначало...)

И да не смесвам Грова и Фища както писах горе "Fish Mix(редувам с Grow)".

Лемона не ми изглежда зле, и двете са забавени защото гледам друго растение в 14 та седмица и не мога да вдигна влажноста да се оголемят.

Поздрави
С преторяването е проблема. С по-малко торене ще изкараш повече добив. Пробавай на 1 и виж сам.
Някой още от малки ги изпържваш и после си вървят преторени и до финала. Рипена го озхвърли на боклука (ако питаш мен), има био начини да направиш главите камък. В същото време вкуса ти ще е уникален и ще се чудиш това сега лимон ли е, банан ли е, борова смола ли е, плодова дъвка или мента... Когато вкуса е чист и по друг начин напушва и на гърдите им е по-добре, и по-силно се напушваш и тялото ти иска още от този пушек. Ако е шит, дори като напушва ти влиза харт и тялото ти не го иска и на зор да го даваш, като му е харш ще дръпнеш половината и ще я изгасиш. Друго е да искаш още да си опънеш от коза, защото ти е вкусно, но да не го направиш, защото знаеш, че ще ти стане лошо или че ти приключиха задачите за деня :D
Различните сортове имат нужда от различно торене. Ако са Индика и Сатива, разликата в нуждите им от торене може да им е 2-на. Примерно едно растение в пика на цъфтежа да иска 1.3 EC, а друго да има нужда от 2.6 EC.
Дори един сорт, но различни фенотипове имат различни нужди. При органиката не е нужно да мериш EC. Живата органика е бедна на NPK и на EC, но е богата на живот и от там идват лудниците и добива, и вкуса. Природата е жива органика. Да си припомним, че се стараем да симулираме Природата.

Примерно баща ти и майка ти имат 2 деца (теб и сестра ти), но като ясте се хранили на масата, всеки е изяждал различно количество храна. Така е и с растенията.

П.П. Бади по-внимателен и с поливането. На моменти преполиваш.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”