Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи indoor 2024

Публикувай отговор
Семена марихуана
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 41 times
Been thanked: 43 times

Здравейте на всички и за много години! Ще Ви представя първият си опит в градинарството и ще съм благодарен за съвети, критики и напътствия!
Палатката е 110/110/200
Лампата е LED Mars Hydro FC 4800 480 w
Има филтър за изходящ (с вентилатор can) и входящ въздух.
Ултразвуков овлажнител
Циркулационен Вентилатор
PH метър
На снимката растенията са на 7ми ден след покълване!
За съжаление не всички се появиха на бял свят, както се вижда някой не покълнаха!

Не съм се занимавал до сега и реших да стартирам със семена-авто ( LSD AUTO) причината е, че ги смятам като цяло за по лесни за отглеждане!
Оставил съм лампата 24часа (а не 20 на 4) за да ги топля с нея!
Все още не съм включил цикулационния вентилатор, мисля да го включа като пресадя в големите саксии 11литра (на 3та седмица примерно).
Имам малко затруднения с поддържането на оптимална температура и съм сложил една газова печка близо до бокса и въпросът ми е дали това ще пречи на растенията (чел съм че използват такава в парници)?
Мисля първите три седмици да ги поливам само с вода (като коригирам ph до 6.2-6.5) ! След това ще използвам стартовата серия на BIOBIZZ (на снимката)!
Благодаря за споделените мнения и корекции, бъдете здрави!
Прикачени файлове
20240110_211444.jpg
20240110_202640.jpg
20240110_202628.jpg
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Успех
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Ауто семената не са по - лесни от фотопериодните
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 539 times
Been thanked: 384 times

Поздравления, всичко е перфектно (малко ти завидях за големия бокс и лампата). Пусни обдухващия още от сега да ги клати по малко, като се полюшват стимулираш стъблото да стане по здраво. Имам едно против добавките на Biobizz, но може би като за начинаещи са най подходящи.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Bathory написа: 11 Яну 2024, 13:01 Поздравления, всичко е перфектно (малко ти завидях за големия бокс и лампата). Пусни обдухващия още от сега да ги клати по малко, като се полюшват стимулираш стъблото да стане по здраво. Имам едно против добавките на Biobizz, но може би като за начинаещи са най подходящи.
Ще му свършат работа тамън да прегори с тях растенията няма как там е друго нека навлезе в цялата система пък тогава минерал
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 41 times
Been thanked: 43 times

Сложих вентилатора днес! Честно казано и аз имам съмнения, че ще се справя точно с дозировката и тн с торовете, но искам въпреки първия опит да създам оптимална среда!
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 658
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1558 times

Съветвам те в най- скоро време да ги пресадиш в финалните, защото автомата почва да цъфти според саксията, не искаш да порастнат твърде много в сегашните и да почне да цъфтят и тепърва да ги пресадиш това ще те удари в грамажа. Аз също почвам автомати в малки саксии, но макс 1 седмица и ги пресаждам в финалните. Не се притеснявай от дозировките, стартър кита ако не се лъжа бяха само основните бутилки, трудно става ако от първия път вземеш цяла серия. Качвай често снимки и подробно описание какво правиш и ще станат нещата.
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 658
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1558 times

grustman написа: 11 Яну 2024, 20:37
Bathory написа: 11 Яну 2024, 13:01 Поздравления, всичко е перфектно (малко ти завидях за големия бокс и лампата). Пусни обдухващия още от сега да ги клати по малко, като се полюшват стимулираш стъблото да стане по здраво. Имам едно против добавките на Biobizz, но може би като за начинаещи са най подходящи.
Ще му свършат работа тамън да прегори с тях растенията няма как там е друго нека навлезе в цялата система пък тогава минерал
Защо да ги прегори, не е ли точно обратното, преди колеги дето ги ползваха казваха, че биобиза са малко разредени торове? А и по принцип органиката е по- щадяща към прекаляване. Ние ще го следим пак какво прави, ама с минерали е по- лесно да пресолиш.
Keep on growing :stone:
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Spiral написа: 12 Яну 2024, 14:21
grustman написа: 11 Яну 2024, 20:37
Bathory написа: 11 Яну 2024, 13:01 Поздравления, всичко е перфектно (малко ти завидях за големия бокс и лампата). Пусни обдухващия още от сега да ги клати по малко, като се полюшват стимулираш стъблото да стане по здраво. Имам едно против добавките на Biobizz, но може би като за начинаещи са най подходящи.
Ще му свършат работа тамън да прегори с тях растенията няма как там е друго нека навлезе в цялата система пък тогава минерал
Защо да ги прегори, не е ли точно обратното, преди колеги дето ги ползваха казваха, че биобиза са малко разредени торове? А и по принцип органиката е по- щадяща към прекаляване. Ние ще го следим пак какво прави, ама с минерали е по- лесно да пресолиш.

Прочети хубаво какво съм написал “Тамън да прегори с тях няма как да стане”
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 41 times
Been thanked: 43 times

Здравейте, днес ги пресадих и им създадох адски стрес защото почти се разпаднаха, сложих по малко вкоренител, но според мен ги убих! Свалих лампата на около 40см. и ги полях с чиста вода (коригирано пх до 6.4) до ден, два ще разбера дали съм прецакал нещата !
Прикачени файлове
20240112_200905.jpg
20240112_200534.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”